İncelikler Yüzünden

İncelikler Yüzünden

Beni tanıyanlar bilir, sıkı bir dolma kalem tutkunu ve koleksiyoncusuyum. Dolma kalem dışında başka bir kalem türü ile hiçbir zaman ilgilenmedim ve mecbur kalmadıkça da kullanmam. Ama bu dükkana internetin derinliklerinde denk gelince gitmeden edemedim. Sanırım böyle bir şeyin varlığını gözlerimle görmek ve o gerçekliğe şahit olmak istedim.

Sadece kurşun kalemler ve ekipmanlarını satan bir dükkan düşünün. Evet mekanik dahi değil, bildiğimiz normal, tahta, hani şu kalemtraşla açılan kurşun kalemler üzerine bir dükkan…

Caroline adında bir kadın kurşun kalemlere olan derin tutkusunu işe dönüştürmüş, bu dükkanı açmış, yaşatıyor. Üstelik bayağı da iyi gidiyor işleri. Öyle ki Caran d’Ache ve benzeri dünyaca ünlü ve saygın birkaç marka sırf bu şirin dükkana özel edisyonlar yapmış.

CW Pencil Enterprise, New York
CW Pencil Enterprise, New York

Geçenlerde kendi aramızda tartıştığımız coğrafyanın kader olma olgusunun üzerinden çok geçmemişti ve sanırım biraz daha hüzüne ihtiyacım vardı. Gittim, hiç kullanmayacağımı bilerek ve hiç ihtiyaçları olmamasına rağmen destek olmak için bir şeyler aldım, güzel insanlarla tanıştım ve buralarda sıkça yaşadığım o garip hisle ayrıldım o dükkandan.

Yolunuz düşerse siz de mutlaka uğrayın. Sırf böyle incelikler ve bu inceliklere düşkün insanlar yüzünden hala yaşanabilir bir yer bence bu dünya. 😔

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.